2016. január 31.

Kártyás festéktartó

A rúzstartó után kedvet kaptam az előbbi helyett beszerzett fafestéktartónk kidekorálásához is. A natúr faalapot először egy kékeszöld fapáccal lekentem. A fapáccal nagyon könnyű bánni, legtöbbször elég egy rétegben felvinni a felületre vizes ecsettel. Az egyetlen problémám vele az volt, hogy száradás után nem lakkoztam le rögtön, víz érte és néhol foltos lett, szerencsére a végeredményen nem észrevehető. A lakkozás után bronz színű akrilfestékkel festettem le a tartó éleit.
Pácolás előtt illetve után
Az alkotás közben kezem ügyébe akadt jó pár darab francia illetve magyar kártyalap. Szinte minden háztartásban fellelhető egy-egy hiányos kártyapakli, ezeket miért ne használnánk fel. Nekem végül a francia kártyára esett a választásom. Egyet a tartó hátlapjára ragasztottam hobbiragasztóval, másik hármat pedig a képen látható módon helyeztem a tartó elején. Minden ragasztásnál lenehezékeltem a lapokat, mert a ragasztó nedvesség tartalmától felpöndörödtek.
Kártyalapok





Kártyalapok felragasztva
Utolsó lépésként papírból elkészítettem a francia kártya szimbólumait. A tartóra helyezve ezeket a sablonokat egy bronz festékbe mártott szivacs segítségével óvatosan a széleit körbepamacsoltam. Ezzel a szimbólumok fel is kerültek a tartóra.
Sablonok
Treff és Kör
A szimbólumokat pirosra és feketére kifestettem, a pirosakat egy alkoholos filccel körberajzoltam, így jobban érvényesülnek. Még egyszer lelakkoztam ott a tartót, ahova a szimbólumok kerültek, hogy használatkor se sérüljenek. A használatra nem kellett sokáig várni, nekem viszont nagyon megtetszett ez a kártyás díszítés, elképzelhető, hogy a többi kártyalapot is felhasználom a közeljövőben.
Elkészült
Használatban

2016. január 23.

A meg (nem) érkezett rúzstartó esete, avagy viccesen indul a 2016

Egy kicsit megkésve és már az első hónap is majdnem eltelt az évből, de először is Mindenkinek boldog sikerekben gazdag új évet kívánok. Az első alkotásom története valahol fél évvel ezelőtt kezdődött, mikor is egy rúzstartót rendeltünk ebay-ről. Rúzs tárolása helyett tubusos festékek tárolására használtuk volna. Nos a csomag nem jött meg a határidőn túl sem, az ára visszajött, majd végül kicsit törötten (meg lett ragasztva), de megérkezett félév után. Úgy döntöttem kidekorálom és elajándékozom.
Az elveszett és megérkezett rúzstartó
A dekorálást a tartó alján kezdtem, megfordítottam és lekentem az egészet füstfólia ragasztóval. Aki nem ismerné ezt a ragasztót fel kell kenni, várni kell míg átlátszóra szárad, majd a kreatív boltokban több árnyalatban is kapható füstfóliát kell ráhelyezni és finoman rányomkodni. Nekem nem egész fóliám volt csak apróbb darabok, ezért véletlenszerűen szórtam be vele a felületet és egy ecset segítségével nyomkodtam a ragasztóhoz. Teljes száradás után az egészet átkentem magenta színű akrilfestékkel, ami a fóliadarabok közötti réseket hivatott kiemelni. Egy repedezett hatású végeredményt kaptam.
Szárad a ragasztó
Az eredmény
A három oldalára készítettem félkör alakú díszt, az alapanyag nálam régi kibelezett floppy lemez volt (remélem azért páran emlékeznek még rá). A kivágott félköröket díszítettem magenta-arany akrilfestékkel, az első oldalra kerülőre egy szalvétából kivágott Viola Tricolor-t (háromszínű árvácska) ragasztottam. Ezeket hobbi ragasztóval ragasztottam fel, mely pár napos száradási időt eredményezett, ugyanis két oldalon vastagon sikerült felvinnem és nehezen akart megszáradni.
Viola tricolor
A tartó hátoldalára öntapadós fekete betűkből felkerült a megajándékozandó kishölgy neve. Ezeket az öntapadós betűket hosszú ideje őrizgettem, de véleményem szerint a legtöbb kreatív boltban vagy papír írószerben találunk hasonlót.
Betűk
A végeredmény szerintem nagyon fiatalos lett és rengeteg apró tárgyat elhelyezhetünk benne, ami az asztalunkon szanaszét heverne. Remélem a gazdája is jó hasznát veszi majd.
Üresen
Sorakoznak a festékek